Obsługa klienta

kom: 602 288 664

 

kontakt@netspaw.pl

Nowe tematy na forum:
    This PHP environment doesn't have SQLite support built in. SQLite support is required if you want to use a SQLite database to run this forum. Consult the PHP documentation for further assistance.
Dostawa w całej Polsce!

 

Sprawdź opinie o nas na:

Sklep Netspaw.pl - opinie klientów

Losowy produkt

CV-510

11689.92

Cięcie plazmą - informacje podstawowe

Cięcie plazmowe jest procesem, w którym plazmotwórczy gaz, przepływając przez łuk elektryczny jarzący się między elektrodami, ulega jonizacji i dzięki dużemu zagęszczeniu mocy wytwarza strumień plazmy. Dysza zamontowana w palniku skupia łuk plazmowy. Chłodzone ścianki dyszy powodują zawężanie kolumny łuku. Wysoka temperatura w jądrze łuku plazmowego i bardzo duża prędkość strumienia plazmy powodują wydmuchanie stopionego materiału ze szczeliny.

 

Do cięcia plazmowego stosowany jest tylko prąd stały z biegunowością ujemną dostarczany z prostowników lub inwentorowych źródeł prądu.

 

Możliwe jest cięcie wszystkich materiałów konstrukcyjnych przewodzących prąd elektryczny.

 

Dzięki wysokiej temperaturze łuku plazmowego cięcie rozpoczyna się natychmiast, bez podgrzewania.

 

Podstawowe parametry cięcia plazmowego to:

  • natężenie prądu w A,
  • napięcie łuku w V,
  • prędkość cięcia w m/min,
  • rodzaj i ciśnienie w MPa (bar) oraz natężenie przepływu gazu plazmowego w l/min,
  • rodzaj i konstrukcja elektrody,
  • średnica dyszy zawężającej w mm,
  • położenie palnika względem ciętego przedmiotu.

 

Przy ręcznym cięciu plazmowym operator reguluje jedynie prędkość cięcia i odległość dyszy od ciętego przedmiotu, a pozostałe parametry są stałe, utrzymywane układem sterującym urządzenia na nastawionym przez operatora poziomie.

 

W zależności od rodzaju ciętego materiału są stosowane różne gazy plazmowe. Głównie są to: tlen, powietrze, azot, argon oraz mieszanki: argon wodór i azot wodór.

 

Cięcie plazmowe jest szybkie, czyste, a krawędzie są ładne i proste. Jest również niedrogą i wygodną metodą cięcia, ponieważ skompresowane powietrze jest tanie i łatwo dostępne. Inną jego zaletą jest prostota - nie wymaga od operatora doświadczenia.

 

Cięcie plazmą za pomocą urządzeń Invertec PC208 i PC210:

 

 
Wszystkie opisy, a także zdjęcia są autorstwa firmy MPM Servis - autoryzowanego dystrybutora firmy Lincoln Electric Bester Sp. z o.o. Zgodnie z Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez naszej pisemnej zgody jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.
Tworzenie stron internetowych - Poznań: www.aniwo.pl | Powered by Quick.Cart